Novinky: Pridal som novú sekciu na webe - Turistika
Sitepoint logo

WiFi barometer a teplomer

Doma sa mi váľal barometer BME280, z ktorého sa neskôr vykľul iba BMP280 – rozdiel v tom, že BME obsahuje aj vlhkomer. To z neho robí ideálny snímač na meteostanicu, a za tú cenu kľudne aj interiérový snímač pre teplotu a vlhkosť. Z čínskych webov sa doska s BME280 dá kúpiť za cca 2€ a na výber býva model s priamou 3.3V logikou (pre Arduino Mini 3.3V, Arduino Nano, ARM verzie SAMDx alebo STM32…) alebo 5V pre staré Arduino UNO a čokoľvek s 5V IO. Rozdiel je v pridaní 2 mosfetov na zmenu logickej úrovne a malého LDO na zníženie napätia.

Ja som sa rozhodol využiť na skúšanie šuflíkové zásoby – NodeMCU ktoré stoja tiež cca 2.5€ . Programovať sa dá cez Arduino GUI. Pripojenie je úplne jednoduché – štyri vodiče. Program nevyužíva Adafruit knižnice, je použitý kód z github-u, a kód webservra je úplne základný príklad. Inšpirácia z embedded-lab.

Program sa pripojí na definovanú WiFi sieť, spustí webserver a čaká na klienta. Popri tom každých 5 sekúnd spustí meranie a vypočítava plávajúci priemer tlaku, aby sa „vyhladilo“ meranie. Klientovi zobrazí webstránku, ktorá sa každých 15 sekúnd obnovuje.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *